Podaj adres e-mail i pobierz fragment książki!

kobieta mężczyzna

Na podany adres wyślemy w ciągu kilku minut prośbę o potwierdzenie BEZPŁATNEJ subskrypcji darmowych publikacji Przeczytam.pl i Wydawnictwa Zwierciadło, a następnie bezpłatny dostęp do wersji elektronicznej pliku z obszernym fragmentem książki (nawet 15% bez przerw od początku książki, by po zakupie wygodnie kontynuować czytanie).

O KSIĄŻCE

„Stulecie Winnych” - Prawdziwa opowieść o stuleciu to opowieść o ludziach

Tom 2. - Ci, którzy walczyli.

„Wojna przemawia do ludzi wieloma językami, ale zawsze jest to głos bestii”.

Pierwsze zdanie książki uświadamia czytelnikowi, że jej bohaterów spotkamy w trudnych, burzliwych czasach.
W „wielkiej historii”, która zapisywana jest w podręcznikach, wydarzeniem roku 1939, otwierającym drugi tom sagi „Stulecie Winnych” był wybuch drugiej wojny światowej. Kto jednak zapisać może „małą historię”? Historię rodzin, ich dramatów, porażek i zwycięstw? Jej zapis pozostaje we wspomnieniach – jako obrastające z czasem legendy przekazywane z ust do ust. I w powieściach, tworzonych w wyobraźni pisarzy. „Małą historię” rodu Winnych otworzy pojawienie się na świecie bliźniaczek – Kasi i Basi.

O AUTORCE

Ałbena Grabowska

jest matką trojga dzieci i pracującą zawodowo lekarką-neurologiem, która nie wyobraża sobie życia bez pisania. Zawodowo - kierownik Zakładu Patofizjologii i Elektroencefalografii w szpitalu dziecięcym w Dziekanowie Leśnym), naukowiec (Sekretarz Polskiego Tow. Epileptologii, doktor nauk medycznych)

Na pytania kim jest – pisarzem, lekarzem odpowiada: przede wszystkim jestem kobietą. Imię Ałbena, oznaczające „kwitnącą jabłoń”, zawdzięcza bułgarskim korzeniom.

Opublikowała m.in. cykl powieści dla dzieci o Mai i Julku, opowieść o „swojej” Bułgarii, skąd wywodzi się jej rodzina, Tam, gdzie urodził się Orfeusz, powieść Lot nisko nad ziemią (Wydawnictwo Zwierciadło, 2014).>

Gdzie kupić?

Dostępne także


PRZECZYTAM.PL

  • Klub miłośników dobrej książki.

    Dołącz do osób, które lubią czytać książki. Zdobądź dostęp do naszej biblioteczki z obszernymi fragmentami wyselekcjonowanych książek w wersji elektronicznej.

  • Pobieraj książki w formatach, które Tobie odpowiadają.

    Dopasuj format plików do Twojego urządzenia. Pobieraj w formatach Mobi, Epub lub PDF.

  • Nie przepłacaj za książkę!

    Jeśli obszerny fragment książki Cię zainteresował to podpowiemy gdzie można w internecie najtaniej ją kupić.


Jeśli chcesz dołączyć do klubu miłośników książek i otrzymywać na bieżąco informacje o nowościach w serwisie Przeczytam.pl to wystarczy zapisać się poprzez formularz rejestracyjny! Chcę dołączyć do Przeczytam.pl

KSIĘGARNIA

Księgarnia Zwierciadlo.pl poleca:


Kontakt

Wydawnictwo Zwierciadło Sp. z o.o.
ul. Postępu 14, 02-676 Warszawa
e-mail: przeczytam@grupazwierciadlo.pl
tel: 022 312 37 40
©2014-2015 Wydawnictwo Zwierciadło Sp. z o.o.